Wanny instalowane w kątach łazienki

Wanna narożna z pewnością nada się tak samo do małej jak i dużej łazienki. Jej zaleta to przede wszystkim możliwość takiego ustawienia, że wykorzystany zostaje każdy centymetr powierzchni łazienki. Nawet przy dużym pomieszczeniu, nie ma co lekceważyć tego faktu, albowiem zyskane w ten sposób wolne miejsce, można przeznaczyć na inne potrzebne sprzęty.

 Przede wszystkim wygoda

Nie dosyć, że wanny narożne, przez swój specyficzny kształt zajmują mniej miejsca niż prostokątne, to trzeba również przyznać, że nie przytłaczają pomieszczeń i nadają im lekkości. Wanny te są wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza modele wyposażone w siedziska. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku użytkowania jej przez małe dzieci albo osoby starsze.

 Kształty wanien narożnych

Funkcjonalność to nie jedyna zaleta takich wanien. Przede wszystkim  bogate wzornictwo sprawia, że wanny narożne pasują do stylu tradycyjnego, jak też świetnie wpisują się w trendy nowoczesne. Najczęściej wybierane są wanny trójkątne, gdzie dwa krótkie boki tworzą kat prosty. Jednak indywidualny kształt łazienek niejako wymusił inny, asymetryczny kształt tych wanien. Takie rozwiązania sprawiają, że możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone. Zazwyczaj planuje się takie urządzenia łazienki, że każdy centymetr powierzchni jest zagospodarowany.

 Najpopularniejszy materiał

Na ogól wanny narożne zrobione są z akrylu. Jest to materiał lekki, plastyczny a dodatkowo wolno wychładzający się. Pewną alternatywą bywają wanny ze stali. Wtedy jednak istotna jest odpowiednia powłoka ochronna i wzmacniająca. Taka wanna na pewno jest odporna na zniszczenia i nacisk, jednak potrzebna jej warstwa z wkładów ocieplających.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *