Małe mieszkanie najlepszą inwestycją

Szukając mieszkania często zastanawiamy czy wybrać małe mieszkanie czy raczej większe, bardziej przestronne. Okazuje się jednak, że to raczej małe mieszkanie jest najlepszą inwestycją. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Pierwszy zakup

Jeśli decydując się na mieszkanie, jest to Twój pierwszy zakup, najlepiej na początek postawić na mniejsze mieszkanie. Szczególnie dotyczy to świeżo upieczonych małżonków, którzy nie planują dzieci w najbliższym czasie. Dla dwóch osób idealne jest mieszkanie dwupokojowe, tzn. salon z aneksem kuchennym i osobna sypialnia.

Mały metraż – niskie koszty utrzymania

Samo kupno mniejszego mieszkania już wiąże się z mniejszymi kosztami. Bowiem mieszkania o mniejszym metrażu są na ogół tańsze niż te kilkupokojowe. Oprócz tego, koszty utrzymania małego mieszkania są zdecydowanie mniejsze. Może nie dotyczy to zużycia wody. Ale zaoszczędzimy chociażby na ogrzewaniu, ponieważ będziemy mieć mniejszą powierzchnię do ogrzania. Tak samo będzie z prądem. Mniej pokoi wiąże się z mniejszym zużyciem światła.

Małe mieszkanie, to mniej sprzątania

Mniejsza liczba pokoi to mniejsza przestrzeń do sprzątania. Wytarcie kurzów i umycie podłogi w dwóch pokojach to zdecydowanie mniej pracy niż w czteropokojowym mieszkaniu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i energię.

Małe mieszkanie łatwiej sprzedać lub wynająć

Patrząc przyszłościowo, lepiej kupić mniejsze mieszkanie, ponieważ zostawiamy sobie otwartą furtkę do jego łatwej sprzedaży czy wynajmu. Szybciej znajdziesz lokatorów do mieszkania dwupokojowego niż czteropokojowego.

Jaki wniosek?

Zakup mniejszego mieszkania ma z pewnością wiele korzyści. Tak samo jak użytkowanie mniejszego metrażu. Jednak ostateczna decyzja, dotycząca kupna mieszkania jest kwestią indywidualną. Małe mieszkanie jest idealne dla pary, ewentualnie z dwójką małych dzieci. Jednak mały metraż dla rodziny z trójką czy czwórką starszych dzieci może nie być już odpowiedni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *