Styropian do ocieplania elewacji – jaki będzie najlepszy

Zastanawiasz się, czy do ocieplenia elewacji wybrać styropian EPS czy XPS? A może chciałbyś po prostu poznać podstawowe parametry, dzięki którym nieco łatwiej będzie Ci się odnaleźć w ofercie sklepów, oferujących materiały izolacyjne? Jeśli szukasz takich informacji ten artykuł jest dla Ciebie.

Styropian do ocieplenia elewacji – co musisz o nim wiedzieć?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że taki produkt musi być solidny i pochodzić od sprawdzonego producenta. Proces izolowania budynku jest niezwykle ważny. Jeśli go zaniedbamy:

  • będziemy musieli liczyć się z wyższymi rachunkami
  • czekają nas ewentualne kosztowne naprawy

Takim sytuacjom dobrze jest zapobiegać od samego początku. Pierwszym krokiem będzie znalezienie styropianu, który jest przeznaczony konkretnie do docieplania elewacji.

Styropian na elewację – podstawowe informacje o parametrach

Jak w każdym przedsięwzięciu, polegającym na wykończeniu domu, tak i tutaj znaczenie ma to, ile wyniesie nas taka inwestycja. Cena w dużej mierze zależy od tego, jakie materiały izolacyjne wybierzemy.

Styropiany w znacznym stopniu różnią się ceną. Najwięcej zapłacimy za wariant grafitowy. Dzięki domieszce grafitu to rozwiązanie doskonale sprawdzi się wszędzie tak, gdzie ważne jest zmniejszenie grubości warstwy izolacyjnej. Niezwykle atrakcyjne parametry styropianu grafitowego sprawiają, że do stworzenia optymalnej warstwy izolacyjnej potrzebujemy mniej materiału.

Jeśli mamy więcej środków zdecydowanie warto rozważyć zakup tej droższej opcji. W niektórych sytuacjach cieńsza warstwa izolacji mocno wpływa na funkcjonalność np. balkonu. Chociaż wydaje się, że te kilka centymetrów to bardzo mała różnica, czasem już taka niewielka dodatkowa przestrzeń może nam znacznie ułatwić rozmieszczenie sprzętów itp.

Koszt ocieplenia budynku styropianem to również kwota, którą musimy zapłacić za wykonanie usługi. Tu również mamy do czynienia z dość dużą rozpiętością, bo cena docieplenia może wynosić od 46 do 60 zł za m2. Zdecydowanie warto jest polecić to zadanie wyspecjalizowanym osobom, które nie tylko zrealizują izolację, ale zaproponują też nam fachowe doradztwo.

Na pomoc możemy liczyć również na wcześniejszym etapie, a więc podczas zakupów w hurtowni styropianu elewacyjnego. Rzetelne podmioty starają się wysłuchać oczekiwań klienta, a następnie zaproponować mu najkorzystniejsze opcje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *