Podłogi drewniane przykuwają uwagę swoim wyglądem. Prezentują się na podłodze bardzo okazale, niestety trzeba pamiętać jednak o tym, że z czasem ulegają one zniszczeniu. Procesem, który wówczas należy przeprowadzić w celu odnowienia podłogi wykonanej z materiałów drewnianych jest wykonanie cyklinowania podłogi.
Cyklinowanie podłogi – na czym polega?
Proces cyklinowania paneli drewnianych polega na szlifowaniu podłoża za pomocą specjalnej maszyny nazywanej cykliniarką. Posiada ona w swym wyposażeniu tarcze lub pasy wykonane z papieru ściernego. Podczas cyklinowania podłogi mamy do czynienia z procesem zdarcia warstwy wierzchniej wraz z pokrywającym tę podłogę lakierem. Z reguły podczas cyklinowania paneli należy usunąć około jednego do maksymalnie dwóch milimetrów materiału. Ten etap prac należy zakończyć, kiedy spod warstwy zużytego lakieru z drewnem wyłoni się świeże drewno pozbawione niedoskonałości typu:
- zabrudzenia;
- wgniecenia;
- przebarwienia.
Wykonanie tych prac sprawi, że nasza drewniana podłoga odzyska dawny blask i znów będzie pozytywnie wpływać na całokształt pomieszczenia, w którym się znajduje.
Cyklinowanie paneli – jak długi jest to proces?
Jednoznaczne określenie czasu, który potrzebny jest na staranne wykonanie usługi cyklinowania paneli jest ciężki do określenia, gdyż zależy to od kilku podstawowych czynników:
- powierzchnia podłogi przeznaczonej do cyklinowania;
- stopień uszkodzenia podłogi;
- ile razy podłoga była w przeszłości lakierowana;
- jakoś wykonania poprzedniego cyklinowania.
Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, jaką jest https://parkieciarztargowek.pl/ pozwoli na fachową pracę przy bezpyłowym cyklinowaniu podłogi w atrakcyjnej cenie i z gwarancją uczciwie i solidnie wykonanej pracy. Zazwyczaj proces cyklinowania podłogi do 50 m2 trwa maksymalnie jeden dzień roboczy.
Należy pamiętać, że w przypadku powstałych ubytków w drewnianej podłodze, trzeba je uzupełnić z wykorzystaniem szpachlówki, co sprawia, że cały proces się wydłuża. Wówczas cyklinowanie paneli może potrwać od 2 do 4 dni, a w przypadku dużego stopnia zniszczenia podłoża, przedłużyć się nawet do tygodnia czasu.