Ile trwa proces cyklinowania paneli i podłogi?

Podłogi drewniane przykuwają uwagę swoim wyglądem. Prezentują się na podłodze bardzo okazale, niestety trzeba pamiętać jednak o tym, że z czasem ulegają one zniszczeniu. Procesem, który wówczas należy przeprowadzić w celu odnowienia podłogi wykonanej z materiałów drewnianych jest wykonanie cyklinowania podłogi.

Cyklinowanie podłogi – na czym polega?

Proces cyklinowania paneli drewnianych polega na szlifowaniu podłoża za pomocą specjalnej maszyny nazywanej cykliniarką. Posiada ona w swym wyposażeniu tarcze lub pasy wykonane z papieru ściernego. Podczas cyklinowania podłogi mamy do czynienia z procesem zdarcia warstwy wierzchniej wraz z pokrywającym tę podłogę lakierem. Z reguły podczas cyklinowania paneli należy usunąć około jednego do maksymalnie dwóch milimetrów materiału. Ten etap prac należy zakończyć, kiedy spod warstwy zużytego lakieru z drewnem wyłoni się świeże drewno pozbawione niedoskonałości typu:

  • zabrudzenia;
  • wgniecenia;
  • przebarwienia.

Wykonanie tych prac sprawi, że nasza drewniana podłoga odzyska dawny blask i znów będzie pozytywnie wpływać na całokształt pomieszczenia, w którym się znajduje.

Cyklinowanie paneli – jak długi jest to proces?

Jednoznaczne określenie czasu, który potrzebny jest na staranne wykonanie usługi cyklinowania paneli jest ciężki do określenia, gdyż zależy to od kilku podstawowych czynników:

  • powierzchnia podłogi przeznaczonej do cyklinowania;
  • stopień uszkodzenia podłogi;
  • ile razy podłoga była w przeszłości lakierowana;
  • jakoś wykonania poprzedniego cyklinowania.

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, jaką jest https://parkieciarztargowek.pl/ pozwoli na fachową pracę przy bezpyłowym cyklinowaniu podłogi w atrakcyjnej cenie i z gwarancją uczciwie i solidnie wykonanej pracy. Zazwyczaj proces cyklinowania podłogi do 50 m2 trwa maksymalnie jeden dzień roboczy.

Należy pamiętać, że w przypadku powstałych ubytków w drewnianej podłodze, trzeba je uzupełnić z wykorzystaniem szpachlówki, co sprawia, że cały proces się wydłuża. Wówczas cyklinowanie paneli może potrwać od 2 do 4 dni, a w przypadku dużego stopnia zniszczenia podłoża, przedłużyć się nawet do tygodnia czasu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *