Ogrzewanie gazowe – tani sposób na ogrzanie domu

Instalacja gazowa

Wybór sposobu ogrzewania domu to ważna kwestia, od której zależą późniejsze koszty eksploatacji budynku. Do najpopularniejszych instalacji grzewczych należy między innymi ogrzewanie gazowe. Jakie są jego największe zalety?

Instalacja gazowa w domu – Białystok

Gaz to jedno z najbardziej powszechnych paliw grzewczych. Ogrzewanie gazowe to wygodna i komfortowa forma ogrzewania domu. Zaletą instalacji gazowej są małe kotły, które zajmują mało miejsca oraz są łatwe w utrzymaniu czystości. Do wyboru są trzy główne typy kotłów gazowych. Są to:

  • kotły tradycyjne,
  • kotły kondensacyjne,
  • kotły pulsacyjne.

Wybór odpowiedniego kotła jest niezwykle istotny, ponieważ wpływa ona na efektywność systemu grzewczego oraz koszty eksploatacji. Warto skorzystać z fachowej pomocy specjalistów, którzy dostarczą profesjonalnej wiedzy i zadbają o każdy etap prac.

Instalacja gazowa

Montaż instalacji gazowej

Instalacja gazowa w domu pozwala zarówno na wygodne ogrzewanie domu, jak i na podgrzanie wody użytkowej. Prawidłowo wykonana instalacja to gwarancja bezpiecznego i bezproblemowego użytkowania na lata. Dlatego jej montażem powinny zajmować się fachowcy, którzy posiadają duże doświadczenie, umiejętności oraz specjalne uprawnienia.

Proces montażu instalacji gazowej dzieli się na kilka etapów:

  • stworzenie projektu przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami,
  • złożenie specjalnych wniosków,
  • montaż instalacji gazowej,
  • odbiór poprzedzony próbą szczelności instalacji.

Ogrzewanie gazowe – koszty

Jakie są koszty instalacji gazowej? Koszt ogrzewania gazem zależny jest od wielkości domu i stopnia izolacji termicznej budynku. Do ogrzania prawidłowo ocieplonego domu powinno wystarczyć mniej niż 110 kWh/m2. Kaloryczność gazu, czyli jego ciepło spalania, to około 40 MJ/m3. Cena 1 kWh wytwarzanej z gazu to około 29 groszy. Zatem w zależności od wielkości dobrze ocieplonego domu, koszt ogrzewania gazowego może wynosić około 2400 zł (dla domu do 120 m2).

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *